Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 01:08 Bu haber 1044 kez okundu
 
Taş Medreseli Ülkücüler Derneğinden Cumhur İttifakına Tam Destek
Taş Medreseli Ülkücüler" Ulucanlar Cezaevi'nde buluştu.
Haberi


YENİ UFUK - "Taş Medreseli Ülkücüler" Ulucanlar Cezaevi'nde buluştu. "Taş Medreseli Ülkücüler" olarak bir platform oluşturan 12 Eylül Dönemi'nde gözaltına alınan, cezaevlerinde yatan, işkence gören, terör örgütleri tarafından yaralanan Milliyetçi ve Ülkücüler, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde cumhur ittifakına tam destek vereceklerini açıkladılar.
Ulucanlar Cezaevi'nde düzenlenen bir akşam yemeğinde buluşan Taş Medreseli Ülkücüler, Ankara'da cumhur ittifakının büyükşehir belediye başkan adayı AK Partili Mehmet Özhaseki'yi destekleme sözü verdiler.
Ulucanlar Cezaevi'ndeki bu anlamlı ve tarihî organizasyona Özhaseki'nin yanı sıra Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Cumhur İttifakı Altındağ Belediye Başkan Adayı Doç. Asım Balcı, Taş Medreseliler Genel Başkanı Naim Yanık ile Mehmet Yıldız, Hamdi Yılmaz, Uğur Özkuyumcu ve Nevri Aydın gibi MHP'nin Ankara'da önde gelen isimlerinin yanısıra 200'e yakın Taş Medreseli Ülkücü katıldı. Yemek öncesinde başta Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları ile Başbuğ Alparslan Türkeş olmak üzere tüm şehitler için Fatiha okundu.
Yemekte açılış konuşması yapan Taş Medreseliler Genel Başkanı Naim Yanık, "Kıymetli ülküdaşlarım değerli misafirlerimiz, değerli milletvekilleri, genel başkan yardımcılarım." hitabıyla başladığı konuşmasında kısaca şunları söyledi:
"1960 İhtilali ile başlayan, 12 Mart, 1980 Darbesi, 28 Şubat Postmodern Darbe, 15 Temmuz FETÖ Hain Darbe Girişimi ve devam edip gidiyor. Ömrümüz böyle geçti, Allah sonumuzu hayreylesin. Hayır mı diyelim, şer mi diyelim bilemiyorum ama bu nesil her türlü kahrı, işkenceyi ve acıyı gören bir nesil oldu. Memleketle ilgili meseleler konusunda kaygılarımız var. Devlet, vatan, ezan ve bayrak kaygımız hiç bir zaman bitmedi. Biz 17-18 yaşında cezaevlerine düşerken 'bayrağımız inmesin, ezanımız susmasın, vatanımız bölünmesin' kaygılarını taşıyorduk. Bugün de aynı kaygı, endişe ve tasaları yaşamaktayız. İnşallah cumhur ittifakı ile birlikte vatanımızı ve milletimize hayırlı hizmetler vermeye devam edeceğiz. Sağolun, var olun. Ne mutlu Türk'üm diyene!"
BİZE DÜŞEN GÖREV, BU SEÇİMDE AKLIMIZLA OYNAYAN CHP'YE DERS VERMEKTİR
Taş Medreseli Ülkücüler Genel Başkanı Yanık'tan sonra mikrofona davet edilen ve kendisi de bir Taş Medreseli olan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, konuşması ile salonu coşturdu. Taş Medreselilerin duygularına hitap eden son derece etkili ve coşkulu bir konuşma yapan Yıldırım, tüm Taş Medreseli Ülkücüleri cumhur ittifakının adayı Mehmet Özhaseki'ye destek olmaya çağırırken "Bize düşen görev, Taş Medreseliler olarak bu seçimlerde bizim aklımızla oynayan, bizi enayi yerine koyan CHP'ye iyi bir ders vermektir." dedi.
Yıldırım, "Değerli hapishane arkadaşlarımız öncelikle bu davete katılarak buraya kadar zahmet edip geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum." diye başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bu davetle ilgili bizi Kayseri'den aradılar. Dediler ki 'Ankara'da Taş Medreseliler Mehmet Özhaseki'ye bir program yapsın.' Daha sonra ben Sayın Mehmet Özhaseki'ye sordum 'Bu davet sizden mi geldi?' diye. Biz bu programı 100 kişilik filan düşünmüştük. Fakat sayı arttıkça arttı ve salon değiştirmek zorunda kaldık. 'Hangi ötel, hangi lokanta olsun?' derken en münasip yer olarak burayı belirledik ve çok da iyi oldu. Ulucanlar Cezaevi'nde bir araya gelmiş olduk. Hiç değilse bu vesileyle burada herkes birbirini görmüş oldu. Buna seçim vesile oldu. Zaten vesileler olmayınca bir araya gelemiyoruz. Ya düğün oluyor, Allah geçinden versin ya cenaze oluyor ya da başka bir şeyler oluyor. Onlar bizi bir araya getiriyor. Tabi burada cezaevinde yatmayan arkadaşlarımız da var, uzun süre yatanlar da var, koğuş arkadaşlarımız da var. Sonuçta seçim münasebetiyle bir araya geldik. Ankara'da da bir seçim var çalışmalar son sürat devam ediyor. Öncelikle seçimlerde ittifaklar oluştu. İçimizde değişik partilere oy veren veya gönül veren arkadaşlar olabilir. Bunu hoşgörüyle karşılarız. Ama geldiğimiz nokta itibarıyla Türkiye'de bir blok siyaseti oluştu. Blok siyasetinin bir tarafında cumhur ittifakı var, diğer tarafında da CHP'nin başını çektiği bir ittifak var. Cumhur ittifakının hayata geçişinin tarihi ve zamanı 15 Temmuz gecesidir. 15 Temmuz günü gece saat 22.00 itibarıyla tanklara, zırhlı araçlara milletimiz ve sizler çıplak elleriyle saldırdı. Niçin? Bir haçlı seferi olduğu için saldırdı. 15 Temmuz'un arkasında Vatikan vardır. Bunu Genel Başkanımız İstanbul'daki Yeni Kapı'daki ilk konuşmasında papazların yüzüne söyledi. Dedi ki 'Bunun arkasında Vatikan vardır.' Haçlılar artık eskisi gibi topla, tüfekle gelmiyor. Neyle geliyor? 1980'lerde Marksizm, Leninizm ve Maoizm'le geldiler. Birçoğumuzun başı belaya girdi, birçoğumuz da toprağın altına girdi. O dönemi böylece atlattık. 15 Temmuz da bir Vatikan organizasyonu ve haçlı seferi idi. Haçlı seferine 'Dur.' diyen bu millettir."
HAÇLI SEFERİ OLAN HAİN FETÖ GİRİŞİMİNE İLK TAVRI KOYAN SAYIN BAHÇELİ'DİR
Yaşar Yıldırım, bu Vatikan organizasyonu olan haçlı seferine ilk tavrı ve tepkiyi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin koyduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:
"Bu hain girişime ilk tavrı koyan kimdi? MHP Genel Başkanı'mız Sayın Devlet Bahçeli idi. Uçaklar alçak uçmaya başlayınca Sayın Genel Başkanımız partiye geldi ve bütün ışıkları yaktırdı. Niçin ışıkları yaktırdı? 'Adresimiz bellidir, biz buradayız.' demek istedi. İlk yaptığı iş başbakanı arıyor ancak ulaşılamıyor, diğer yetkililere de ulaşılamayınca kamuoyuna bilgi veriyor. 'Bu bir kalkışmadır ve biz bu kalkışmanın karşısındayız. Seçilmiş hükümetin yanındayız, darbelere karşıyız.'
Daha sonra Genelkurmay Başkanlığından telefon geliyor. Yaveri arıyor diyor ki 'Sayın Gene Başkanınızı uyarın bunu biraz yumuşatsın. Bu açıklamayı iptal etsin. Çünkü bu emir komuta altında yapılan bir darbedir.' Genel Başkanımız, Genelkurmay Başkanını istiyor ama Genelkurmay Başkanından ses yok. 'Toplantıda konuşamaz.' deniliyor. Bunun üzerine Genel Başkanımız demecini daha da sertleştirerek kamuoyuna açıklıyor. Ondan sonra parti genel merkezinin üzerinde F-16'lar daha alçak uçuş yapmaya başlıyor. Senfonik patlamalar yapıyorlar. Partinin camları kırılıyor. Genel Başkanımıza diyorlar ki 'Daha güvenlikli bir yere gidelim isterseniz?' Genel Başkanımızın bu sırada söylediği bir şey var. 'Türkiye'de Milliyetçi Hareket Partisinden daha güvenlikli bir yer yoktur.' Türk milletinin ferasetiyle 15 Temmuz Haçlı Seferleri püskürtülmüştür. İşte o gece cumhur ittifakı diye bir ittifak doğmuştur. MHP ve AK Parti, Türk milletinin ana omurgasını bu şekilde oluşturmuştur. Netice itibarıyla siyasiler bu mesajı alarak bir ittifak doğmuş ve daha sonra ismi cumhur ittifakı olmuştur. Yeni Kapı'da toplantı yapıldı ve seçime girildi. 24 Haziran'da sonuç alındı."
BİZLER ŞANSLIYIZ, KİMİMİZ SAKAT KALDI KİMİMİZ İSE TOPRAK ALINA GİRDİ
Yıldırım, bugün de yine gündemde bir yerel seçimin olduğunu hatırlatarak, "Bir seçime giriyoruz. Yerel seçim ve burada da bir ittifak var. Burada en fazla tartışılan konu da şu: 'Bu seçim beka seçimi midir, yoksa bu seçim
normal bir belediye seçimi midir?' Bir görüşe göre yani CHP ve yanında bulunan siyasi kafileye göre belediye seçimidir. Ancak bizim iddiamıza göre bu bir beka seçimidir." diye konuştu.
"Niçin beka seçimidir?" sorusunu yönelten Yıldırım, cevabını da şöyle verdi:
"Burada bulunan siz değerli hazirun bunu en iyi bilen insanlarsınız. Burada bulunan hazirun gençliğinin baharında hiçbir şeyi gözü görmeden bu ülke, bu devlet uğruna,  devleti ebet için hayatını ortaya koyan insanlardır. Şanslılar biziz. Çünkü bir kısmımız sakat kaldı bir kısmımız da toprağın altına girdi. Niçin beka meselesi vardır? '700 kilometrelik sınırdan Amerikan'dan alınan tankların namluları bizim bu tarafa çevrili mi çevrili değil mi?' Çevrili olarak bekliyorlar. Neyi bekliyorlar? 'Afrin komutanının rütbelerini sökerim.' diyen siyasi partinin başarısını bekliyorlar. 'Afrin'e girmeyin, Suriye'ye girmeyin, Suriye bataklığında boğulursunuz.' diyen siyasi partinin başarısını bekliyorlar. Yine 15 Temmuz'a tiyatro ve kontrollü darbe diyen zihniyetin siyasi başarısını bekliyorlar. Hep beraber cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemini kurduk. Bu bir zaruret hâline gelmişti. Darbelere karşı daha dayanıklı ve daha hızlı karar alabilen, daha esnek ve hükûmet bunalımlarına sebep olmayacak yeni bir sistem. 16 Nisan'a kadar CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun her konuşmasında şu mesajı hep beraber duyuyorduk. 'Biz hayır cephesi olarak 19 büyükşehirde birinci çıktık. Bu 19 büyükşehri 31 Mart'ta alıp tek adamlı rejimine son vereceğiz, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini yıkacağız.' Bu mesaj şimdi de devam ediyor. Yani bir tarafta Abdullah Öcalan, bir tarafta da rejimi değiştireceğiz bir parti ve onun içinde bulunduğu ittifak. Dolayısıyla bu iddiaların altında yerel seçime giriyoruz. İttifaklar ortada ve cumhur ittifakının tarafları belli. İmzalar atılmış, açık ve aleni herkes tarafından bilinen MHP ve AK Parti cumhur ittifakının tarafları."
CHP'NİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ZAFER HIRSIZLIĞI YAPTI
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, CHP'nin içinde bulunduğu ittifakı ise şöyle değerlendirdi:
"Bir de CHP'nin içinde bulunduğu bir ittifak var. Biri de İP. Görünen bu. Ama bir de görünmeyen tarafı var bu ittiFakın. Zaman zaman kamuOyuna yansıyOr, zaman zaman da gizliyorlar. Ancak dün itibarıyla listeler kesinleşti, kim nereden hangi seçime giriyor belirlendi. Büyükşehir belediyelerinde haNgi ilden hangi partiler giriyor belli. PKK'nın partisi HDP 11 büyükşehirde seçime girmiyor. Peki bu 11 şehirde ne var? Bu partinin eş başkanı olan Sezai Temelli'nin, on gün önce TBMM'de yaptğı konuşmaya göre, 'Biz Kürdistan'da bütün belediyeleri alacağız, bununla birlikte Batı'da da AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu cumhur ittifakınI mağlup edeceğiz. Yani Adana, Mersin, Ankara ve İstanbul'da büyükşehirlerde PKK'nın partisi HDP CHP'yi destekleyecektir. Ankara'da destek verirken CHP'nin adayını sevdiği için mi destek verecek? Kılıçdaroğlu'nu, CHP'nin programını sevdiği için mi destek verecek? Bunu bilemiyoruz. CHP ısrarla bu işin üstünü kapatıp kamuyunu yanıltmaya çalışıyor. Böyle bir tavrı var. Önünüzde CHP'nin ittifakı İP, HADEP, PKK ve FETÖ olarak genişlemiştir. Ankara Büyükşehirde cumhur ittifakının adayı Mehmet Özhaseki, 1970'li yıllarda Kayseri yurdunda Ülkücülerin başkanlığını yapmıştır. Ankara'da birlikte çok mücadele ettik. Bununla birlikte CHP'nin adayı da MHP'den Beypazarı'nda belediye başkanlığı yapmıştır. MHP'den 2009 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuştur. CHP'nin adayı ile biz siyaset yaptık uzun yıllar. Ben il başkanı o da belediye başkanı idi. Bir gün bana geldi. Beypazarı'nda yapılacak olan bir restorasyon projesi için destek istedi. Ben de kendisini alıp götürdüm Genel Başkanımıza. Genel Başkanımız 57. Hükûmet'te Başbakan Yardımcısı idi. Projeyi anlattım ve sonuçta istediği parayı Genel Başkanımız Beypazarı Belediyesine gönderdi. Ayrıca Kültür Bakanlığının ne kadar konuyla ilgili uzmanı varsa hepsini Peypazarı'na gönderdi. Bir yıl içinde Beypazarı'nda 200 adet ev yapıldı ve evlerin değeri çok yükseldi. Bir başarı yakalandı ve bu başarının üzerine yılda 500 bin kişi Peypazarı'nı ziyaret etti. Burada bizi ilgilendiren bir durum söz konusu. Özellikle burada bulunan hazirun, burası bir aile meclisidir. CHP'nin bizimle ilgili yaptığı iki tane tasarruf vardır. Bu da Ülkücülerden bedel ödeyenleri ziyadesi ile ilgilendirir. Birincisi nedir? Beypazarı'nda yapılan MHP'nin eseridir. CHP, Beypazarı Belediye Başkanını Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterip MHP'nin oylarını devşirmeye çalışmaktadır. Rahmetli Başbuğ'umuzun tabiri ile zafer hırsızlığı vardır.”
NURETTİN SOYER, SON ELLİ YILIN EN BÜYÜK İŞKENCECİSİ VE MHP DÜŞMANIDIR
Taş Medreselilerin sık sık alkışlarıyla konuşması kesilen Yıldırım, "Bizi ilgilendiren şu: MHP'nin mirası, HADEP'le işbirliği yapan CHP zihniyetine yönlendirilmeye çalışılıyor. Hep beraber muttali olduk. '12 Eylül.' denildiğinde ortaya çıkan, televizyon televizyon koşan CHP'liler, içinizde Nurettin Soyer mağduru olmayan kalmamıştır." ifadesine yer verdi.
"Kimdir Nurettin Soyer?" sorusunu yönelten Yıldırım, cevabını verirken şunları kaydetti:
"Bilmeyenlere anlatayım. 12 Eylül Darbesi'nde 4. Kolordu Komutanlığı'nın Başsavcısı. Nurettin Soyer'i yarınızdan fazlası tanır geriye kalanı tanımayabilir. MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası sanıklarının hepsi elinden geçmiştir. O günkü şartlarda Dev-Sol ve Dev-Yol'un emniyetteki soruşturmaları yapıldı. Ankara'nın ve Emniyet Genel Müdürlüğünün ne kadar Pol-Der üyesi komünist ve Marksist polisi varsa Dürüst Oktay ve Zeki Kaman gibi 700 polis Mamak Askeri Garnozonu'nun içerisine getirildi. MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nda yüzlerce Ülkücü orada işkenceden geçirildi. Bugün nasıl ki Balyoz savcılarını delil ürettikleri için eleştiriyorlarsa orada de delil ürettiler. Ülküdaşlarımızın büyük bölümü aylarca işkence gördü. Bekir Bağ ve Hasan Alemlioğlu işkence sonucu rahmetli oldular orada. Bununla birlikte 220 kişiye idam istendi. Eski TCK'nun 146-1, 149-1 maddeleri yani vatan hainliği ile nitelendirilen maddeler. Nurettin Soyer, Başbuğ'umuzu da asamadan öldü. Başbuğ Alparslan Türkeş 65 yaşını geçtiği için asamayacağım diye ortalığı telaşa vermişti. Nurettin Soyer Ülkücü ve milliyetçi harekete en büyük zulmü yapmış son elli yılın en büyük işkencecisidir. En büyük zalimi ve MHP'nin en büyük düşmanıdır. Eğer rahmetliye olan bir vefa borcunuz varsa Nurettin Soyer'e bir şey yapamıyoruz. Şimdi Nurettin Soyer'in oğlu CHP tarafından İzmir'de belediye başkan adayı. Televizyon televizyon koşan 12 Eylül ve denildiği zaman eleştiren birçok arkadaşımız ve birçok insan ağzını açıp da Nurettin Soyer'in oğlu buraya belediye başkan adayı oldu."
BEYPAZARI'NI BEYPAZARI YAPTIRAN GENEL BAŞKANIMIZ DEVLET BAHÇELİ'DİR
İsim vermeden CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ı eleştiren Yaşar Yıldırım, şunları kaydetti:
"Bizim CHP ile bir kavgamız vardır diyen birisini duydunuz mu? Eğriye eğri doğruya doğru. Şimdi CHP, Ankara'da MHP'nin oylarını devşirmek için bir aday koyuyor diğer taraftan da MHP'ye en büyük zulmü yapan Nurettin Soyer'in oğlunu getiriyor İzmir'den belediye başkan adayı yapıyor ve kimsenin sesi çıkmıyor. Ne Yaşar Okuyan'dan ses var ne Selim Kaptanoğlu''ndan ses var ne de İP'te siyaset yapan diğerlerinde ses var.
CHP'nin Genel Başkanı diyor ki, "Biz Nurettin Soyer'i başarılı bir hukukçu olarak biliriz. Hiç bir suçu yoktur.' İP Genel Başkanı diyor ki 'Babadan oğula suç geçmez.", SP Genel Başkanı da diyor ki, "Ebu Cehil'in oğlu da Müslüman olmuştu, onu da mı asalım?" Şimdi SP liderine verilecek cevap şudur. Evet, Müslüman olmuş ancak babasını da müşrik olarak kabul etmiştir. Tunç Soyer 'Benim babam şerefli bir subaydır, doğru görev yapmıştır.' diyor. CHP'nin Genel Başkanı da darbe hukukunu övüyor. Eğer Nurettin Soyer başarılı bir hukukçu ise hepimiz vatan hainiyiz. Burada bulunanların hepsi vatan haini. Çünkü Nurettin Soyer bizi vatan hainliği maddesinden yargıladı. Eğer doğru ise hepimiz vatan hainiyiz. Rahmetli Başbuğ da vatan haini. Ülkücü hareket vatan haini. Bir taraftan bize böyle bir hakaret var, diğer tarafta da oyumuzun devşirilmesi var. Bu hususta dikkatli olmamız gerekir. Siyasetin daha ötesindesiniz sizler. Biz hiç kimseyi MHP'den göndermedik. Sen buraya git, şuraya git demedik. CHP'nin aday olan zatı muhterem geldi ve kendisine 2 trilyon lira para verdik. Partimizin Genel Başkanı 2 trilyon lira para verdi projesini hayata geçirmesi için. Beypazarı bunun üzerine Beypazarı oldu. 2009'da aile meclisinde olduğumuz için sizlerin bilmesi gerekenleri anlatacağım. 2009'da MHP Genel Merkezi, Ankara Büyükşehir için CHP'nin bugünkü adayını aday olarak gösterdi. Ben de MHP'den Ankara Büyükşehir'e belediye başkan adayıyım."
CHP'NİN BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYI, MHP'Yİ "CHP'LİLEŞMEK"LE İTHAM ETMİŞTİ
CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayının, MHP'de iken partimizi “CHP'lileşmek”le itham ettiğini hatırlatan Yıldırım, şunları aktardı:
"Genel Başkanımız 2 trilyon lirayı yine CHP'nin bugünkü adayına verdi ve seçim masrafı yapıldı. Seçim kaybedildi daha sonra MHP kurultayında ben ve CHP'nin adayı MYK'ya seçildik. Siyasetimiz devam etti. O ara 2010 Referandumu oldu. 2010 Referandumunda çalışma grubumuz beraberdi. Osman Durmuş ve Cihan Paçacı da vardı. Aradan uzun bir zaman sonra şoförü ile Genel Başkanımıza mektup gönderdi. 'MHP CHP'lileşiyor. Cihan Paçacı gibiler partiye hâkim. Bu gidiş iyi gidiş değil.' Bu mektuptan belli bir süre sonra da şu an FETÖ'den tutuklu olan Prof. Dr. Mümtazer Türköne ve Tansu Çiller'in danışmanı olan Şükrü Karaca, CHP'nin adayını alıp Kemal Kılıçdaroğlu'na götürdüler. 'Ne ileri git dedik ne geri gel.' dedik. Onun şahsı ve yaptığı çalışmalarla ilgili MHP'nin herhangi bir tasarrufu ve pazarlığı olmamıştır. Adaylığında da para harcamamıştır. Belediye başkanlığında da para harcamamıştır. Benim tanıdığım en şanslı ve ballı Ülkücülerden birisidir. Öyle bir şansı var. Ve bugün bu noktaya geldi. Biz Ankara'da oturan Ülkücüler, büyükşehirle ilgili bir tercihte bulunacağız. Sizler etkisi ve yetkisi fazla olan arkadaşlarımızsınız. Sizin sadece bir oyunuz söz konusu değil. Siz kitleleri yönlendirebilecek niteliklere sahipsiniz. Etki alanınız çok fazla bunu çok iyi biliyorum. Ama siyaseten de geldiğimiz nokta bu. Siyaset öyle bir şey ki Yaşar Okuyan ve Selim Kaptanoğlu, Genel Başkanımızla ilgili demeç veriyorlar. Bir mektup yazılmış ve o götürmüş biri bilmem ajan demiş. Yaşar Okuyan da Nurettin Sözen mağdurudur. Selim Kaptanoğlu da Nurettin Soyer mağdurudur. İkisinin de bulunduğu parti CHP'dir. Kendi adayları ile ilgili herhangi bir söz söylememektedirler. Televizyon televizyon dolaşanlar da Nurettin Soyer'le ilgili bir şey söylemiyor."
BİR KATİLİN OĞLU İLE GÜLEREK ÇEKTİRDİĞİ FOTOĞRAFI GÖRÜNCE KANIMA DOKUNUYOR
Yıldırım, konuşmasını şu sözlerle noktaladı:
"Deniliyor ki babanın suçu çocuğunu bağlamaz. Doğru. Peki, bizim bebeler ne olacak? Babasından dolayı hâkim, savcı olamayan; polis ve subay olamayan çocuklarımız ne olacak? Nurettin Soyer'in bebesi çok iyi, çok muhterem. Peki, bizim çocuklar ne olacak? Ona her şey hak, bize her şey haram. Böyle bir mantık var. Önümüzde böyle bir tablo var. Hepiniz kanaat liderisiniz. Bu siyasetin de çok ötesinde bir hadise. Bize düşen nedir? Bize düşen şudur? Bize düşen CHP'ye bir ders vermektir. Bizim aklımızla oynayan, bizi enayi yerine koyan CHP'ye iyi bir ders vermemiz gerekir. Şimdi burada Altındağ Belediye Başkan adayımız var. Doç. Dr. Asım Balcı. Sayın Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mehmet Özhaseki Bey var cumhur ittifakının. Tay medreselilerden siyasete giren ve aday olan arkadaşlarımız da var. Onların da Allah sonlarını hayır etsin. Önümüzdeki seçimlerde MHP'nin Altındağ'daki Belediye Başkan Adayı Asım Balcı'dır. Bunu böyle bilelim. Yine MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki'dir. Duyduk duymadık demeyin. Bizim arkadaşımız dediğimiz ismin fotoğraflarını görüyoruz Nurettin Soyer'in oğlu Tunç Soyer'le gülerek. Benim kanıma dokundu. Sizin de kanına dokunmuştur. Arkadaşımızın katilinin oğlu ile gülerek fotoğraf çektiren birisini görünce kanıma dokunuyor. Dolayısıyla sizler her iki adayımıza da önümüzdeki seçimlerde destek istiyorum. Bulunduğunuz yerde cumhur ittifakının adaylarına desteğinizi, oylarınızı ve duanızı esirgememenizi rica ediyorum."

 

Kaynak: Editör: İhsan ibicek
 
Etiketler: Taş, Medreseli, Ülkücüler, Derneğinden, Cumhur, İttifakına, Tam, Destek,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Göztepe
3
0
0
0
1
1
2
Kayserispor
3
0
0
0
1
1
3
Fenerbahçe
3
0
0
0
1
1
4
BB Erzurumspor
3
0
0
0
1
1
5
Hatayspor
3
0
0
0
1
1
6
Antalyaspor
3
0
0
0
1
1
7
Alanyaspor
3
0
0
0
1
1
8
Galatasaray
3
0
0
0
1
1
9
Beşiktaş
3
0
0
0
1
1
10
Fatih Karagümrük
3
0
0
0
1
1
11
Yeni Malatyaspor
0
0
1
0
0
1
12
Sivasspor
0
0
1
0
0
1
13
Gençlerbirliği
0
0
1
0
0
1
14
Başakşehir FK
0
0
1
0
0
1
15
Trabzonspor
0
0
1
0
0
1
16
Gaziantep FK
0
0
1
0
0
1
17
Kasımpaşa
0
0
1
0
0
1
18
MKE Ankaragücü
0
0
1
0
0
1
19
Çaykur Rizespor
0
0
1
0
0
1
20
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
21
Denizlispor
0
0
1
0
0
1
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı