Siyaset (Yerel Haber) - YEREL HABERLER | Haber Girişi: 19.03.2021 - 09:09, Güncelleme: 20.03.2021 - 16:00

CEVAP BEKLEYEN SORULAR

 

CEVAP BEKLEYEN SORULAR

Gazetemizin geçen sayısında gündeme getirdiğimiz Ankara Büyükşehir Belediyesi imar komisyonunun aldığı kararları dosya üzerinden mi aldığı,yoksa gidip yerinde bizzat inceleyerek mi aldığı vb.sorularımıza hala cevap alamadık.
Şimdi bir kez daha soruyoruz.Ankara’nın imarının teslim edildiği imar komisyonu başkanı sayın Mehmet Emin Ayaz , komisyon başkan vekili Gökhan Arıcı ve aynı zamanda CHP grup başkan vekili de olan Yaşar Neslihanoğlu özellikle kırsal kesimlerdeki imarla ilgili kararları gidip görerek mi alıyorsunuz yoksa dosya üzerinden mi karar alıyorsunuz ? Mesela ilçe belediyelerinden yetkisi olmadığı halde 1/5000’lik planı yapıp size sununca o ilçe belediyesinin yetkililerine , yetkiniz olmayan bir konuya neden girdiniz diye soruyormusunuz. Size önerdikleri planı daha titiz bir şekilde mi inceliyorsunuz yoksa baştan savma değişiklerle onaylıyormusunuz ? Mesela ilçe belediyelerinden yetkisi olmadığı halde 1/5000’lik planı yapıp size sununca o ilçe belediyesinin yetkililerine , yetkiniz olmayan bir konuya neden girdiniz diye soruyormusunuz. Size önerdikleri planı daha titiz bir şekilde mi inceliyorsunuz yoksa baştan savma değişiklerle onaylıyormusunuz ? Mesela ilçeden gelen % 12 DOP payını % 20 ‘ye çıkartırken turizm alanı ibaresini kırsal turizm alanı diye değiştirip plan sahibine ‘’ Kusura bakmayın DOP payını yükselttik ama kırsal turizm alanı yaparakta kayıplarınızı telafi ediyoruz ‘’ demek mi istiyorsunuz ? Ayrıca bugüne kadar yaptığınız imarlarda kaç tanesinde % 20 ve aşağısı DOP payıyla planı onayladınız. Siz imar komisyonu olarak aylık kaç tane imarla ilgili konuyu karara bağlayıp bunların raporlarını yazıyorsunuz ? Bu raporları meclis görüşmeleri başlamadan kaç gün önce meclis üyelerine ulaştırıyorsunuz ? Meclis üyeleri bu raporları inceleme imkanı bulabiliyorlar mı ? Ankara’nın bu gününü ve geleceğini oylayan Büyükşehir Belediye meclis üyeleri bu raporları okuyarak mı kabul ediyorlar ? Yoksa neye evet yada hayır dediklerini bilmeden mi el kaldırıyorlar ?
Gazetemizin geçen sayısında gündeme getirdiğimiz Ankara Büyükşehir Belediyesi imar komisyonunun aldığı kararları dosya üzerinden mi aldığı,yoksa gidip yerinde bizzat inceleyerek mi aldığı vb.sorularımıza hala cevap alamadık.

Şimdi bir kez daha soruyoruz.Ankara’nın imarının teslim edildiği imar komisyonu başkanı sayın Mehmet Emin Ayaz , komisyon başkan vekili Gökhan Arıcı ve aynı zamanda CHP grup başkan vekili de olan Yaşar Neslihanoğlu özellikle kırsal kesimlerdeki imarla ilgili kararları gidip görerek mi alıyorsunuz yoksa dosya üzerinden mi karar alıyorsunuz ?

gazetesi.net/images/4cd59babdcf5df7a00065c1d1f506ffb.jpg" style="height:512px; width:352px" />Mesela ilçe belediyelerinden yetkisi olmadığı halde 1/5000’lik planı yapıp size sununca o ilçe belediyesinin yetkililerine , yetkiniz olmayan bir konuya neden girdiniz diye soruyormusunuz. Size önerdikleri planı daha titiz bir şekilde mi inceliyorsunuz yoksa baştan savma değişiklerle onaylıyormusunuz ?

Mesela ilçe belediyelerinden yetkisi olmadığı halde 1/5000’lik planı yapıp size sununca o ilçe belediyesinin yetkililerine , yetkiniz olmayan bir konuya neden girdiniz diye soruyormusunuz. Size önerdikleri planı daha titiz bir şekilde mi inceliyorsunuz yoksa baştan savma değişiklerle onaylıyormusunuz ?

Mesela ilçeden gelen % 12 DOP payını % 20 ‘ye çıkartırken turizm alanı ibaresini kırsal turizm alanı diye değiştirip plan sahibine ‘’ Kusura bakmayın DOP payını yükselttik ama kırsal turizm alanı yaparakta kayıplarınızı telafi ediyoruz ‘’ demek mi istiyorsunuz ? Ayrıca bugüne kadar yaptığınız imarlarda kaç tanesinde % 20 ve aşağısı DOP payıyla planı onayladınız.

gazetesi.net/images/4bacc24d83ccfc91f052a20a057debdf.jpg" style="height:675px; width:819px" />

Siz imar komisyonu olarak aylık kaç tane imarla ilgili konuyu karara bağlayıp bunların raporlarını yazıyorsunuz ? Bu raporları meclis görüşmeleri başlamadan kaç gün önce meclis üyelerine ulaştırıyorsunuz ? Meclis üyeleri bu raporları inceleme imkanı bulabiliyorlar mı ?

Ankara’nın bu gününü ve geleceğini oylayan Büyükşehir Belediye meclis üyeleri bu raporları okuyarak mı kabul ediyorlar ? Yoksa neye evet yada hayır dediklerini bilmeden mi el kaldırıyorlar ?

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yeniufukgazetesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.