Türkiye ve dünya gündemi

Türkiye ve dünya gündemi, lider programları, etkinlikler ile bir bakışta bugünün gündemi....

1- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, resmi ziyaret için bulunduğu Sırbistan'da Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç tarafından kabul edilecek, Başbakan Ana Brnabiç ve Ulusal Meclis Başkanı Vladimir Orliç ile ayrı ayrı görüşecek, dönem başkanlığının Türkiye'ye devredileceği Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesinin 60. Genel Kuruluna katılacak.

(Belgrad) (Fotoğraflı-Görüntülü)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Eğitim Bakanları Toplantısı’nın ikinci gününde düzenlenecek oturumlara katılacak.

(Paris) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- TBMM Genel Kurulunda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının 2023 yılı bütçesi görüşülecek.

(TBMM/11.00) (Fotoğraflı)

EKONOMİ FİNANS

1- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye 2023 Zirvesi ve Para Sohbetleri'ne çevrim içi katılacak.

(Ankara/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Türkiye 2023 Zirvesi ve Para Sohbetleri programına ve İstanbul Kapalı Dikey Tarım Uygulama Merkezi'nin açılış törenine iştirak edecek.

(İstanbul/09.00/12.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin Vizyon Projeleri Paneli'ne katılacak.

(İstanbul/13.45) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası haftalık para ve banka istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/14.30)

5- Türkiye İstatistik Kurumu finansal yatırım araçlarının kasım ayı reel getiri oranlarını ve 2021 yılı il bazında gayrisafi yurt içi hasıla verilerini duyuracak.

(Ankara/10.00)

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlık merkez binada Gençler Arası Ses ve Müzik Yarışması Türkiye Finali'ne katılacak.

(Ankara/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Basketbol THY Avrupa Ligi'nin 12. haftasında Fenerbahçe Beko, deplasmanda Almanya'nın ALBA Berlin takımıyla karşı karşıya gelecek.

(Berlin/22.00) (Fotoğraflı)

3- Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Ligi B Grubu'nun 5. haftasında ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, deplasmanda İtalya'nın Beretta Famila ekibiyle karşılaşacak.

(Schio/21.30)

4- Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'nın 5. haftasında F Grubu'nda BOTAŞ, Macaristan'ın UNI Györ, E Grubu'nda Bursa Uludağ Basketbol, İsrail'in Elitzur Holon takımını konuk edecek; B Grubu'nda Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor, Bulgaristan'nın Beroe takımıyla, E Grubu'nda Nesibe Aydın, Romanya'nın ACS Sepsi-SIC ekibiyle deplasmanda karşı karşıya gelecek.

(Ankara/17.00/Bursa/20.00/Stara Zagora/19.00/Sfantu Gheorghe/20.00) (Fotoğraflı)

5- Hentbol Kadınlar Süper Ligi'nin 8. hafta mücadelesi, Konyaaltı Belediyespor-İzmir Büyükşehir Belediyespor maçıyla sona erecek.

(Antalya/16.00) (Fotoğraflı)

6- Hentbol HDI Sigorta Erkekler Türkiye Kupası Eleme Turu ilk maçları Köyceğiz Belediyespor-MKE Ankaragücü mücadelesiyle tamamlanacak.

(Muğla/17.00) (Fotoğraflı)


Muhabir: Ekip

08 Ara 2022 - 09:23 Ankara- Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Ufuk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Ufuk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Ufuk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Ufuk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.