Dünya Haber Girişi: 19.05.2021 - 19:47, Güncelleme: 19.05.2021 - 21:16

HALİL HOTAMAN: MERAL AKŞENER HEZEYAN İÇİNDEDİR

 

HALİL HOTAMAN: MERAL AKŞENER HEZEYAN İÇİNDEDİR

AK PARTİ Etimesgut ilçe başkanı Halil Hotaman Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında yaptığı açıklamayı sert bir dille eleştirdi.
İlçe Başkanı Halil Hotaman’ın açıklaması şu şekilde Muhalefetin ortağı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşenir'in, Meclis Grup toplantılarında yaptığı açıklamalar, daha doğrusu yaşadığı HEZEYANLAR, artık bu kadarda olamaz boyutuna ulaşmıştır. Direkt Cumhurbaşkanımızın makamını ve Şahsını hedef alan son hezeyanla ilgili bizlerde Cumhurbaşkanımızın ve Partimizin bir neferi olarak bir açıklama yapma gereği hâsıl olduğunu düşündük. Zira yapılan konuşmanın niteliği bir fikirden çok kendi Cumhurbaşkanına ve değerlerine savaş açma niteliği taşımaktadır.   İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener'in bu konuşmasından anladığımız ilk unsur bir suçluluk psikolojisi olduğu yönündedir. Çünkü Millet ittifakında beraber yol yürüdükleri bölücü terör örgütü PKK nın siyasi uzantısı HDP ile olan iştiraklerini tabanına anlatmakta zorlanan İP Genel başkanı, aklınca şark kurnazlığı yaparak akla ziyan bir hamlede bulunmuştur. Yine aklınca Cumhurbaşkanımıza bu mesnetsiz yakıştırmaları yaparak, hem muhaliflere güzel gözükme hem de PKK ve İsrail destekçisi HDP ye yaranma peşinde olduğu açıktır. Filistin’de ki zulme amasız, fakatsız, lakinsiz bir tepki göstermeyen Akşener, her konuyu pervasızca siyaset malzemesi yapabileceği mesajını da vermektedir. Ayrıca yaptığı açıklamada İsraile'de "size bir şeyler söyleyeceğim ama asıl hedefe Cumhurbaşkanını koyacağım" dercesine bir siyaset güttüğü görülmektedir. Bir şeyi iyi bilmesi gerekiyor Sn.Akşener'in! Güneş balçıkla sıvanmayacağı gibi, Zulme neredeyse Tek başına karşı duran Cumhurbaşkanımıza da bu yaptığınız yaftalar tutmaz. Ancak sizin tarafınızın bu ülke olmadığını gösterir. Siz bu açıklamaları bırakın halka anlatmayı, kendi Parti yönetimine bile anlatamazsınız ki bunuda kısa geçmişte gördük. Mensubu oldukları ittifakın HDP li bakan olabileceği yönündeki! Vatandaşımızı hdp li bakanlık fikrine alıştırılmaya yönelik olan açıklamaların ardarda geldiği şu günlerde, Meral hanımın bu hezeyanları, kendi tabanındaki HDP li bakan tepkisini unutturma çabası olarak değerlendiriyor, bu açıklamayı kınıyor ve Netenyahu ile ancak kendisinin yan yana olabileceğini de vurgulamak istiyoruz. Sn.Akşenir'in önce lakinsiz PKK yı ve uzantısı HDP yi , İsraili şiddetle kınaması ve açıklamalarını bu eksende yapması gerekir ki sonrasında kendi iç siyasetimize muhalefet olabilsin. Tüm ülke Filistin’de-- zulme uğrayan, katledilen yavrular , aileler için tek yürek olmuşken, IP Genel başkanının derdi "Ben Başbakan Olacağım" ütopyasının önüne geçememektedir. Buna ilaveten IP Genel Başkanına tavsiyemiz oradan buradan medet ummayı bırakıp, Halka dönmesi, halkın kaygıları ile dertlenip öncelik olarak ülkenin çıkarlarını öne çıkaran siyaset yapmasıdır.
AK PARTİ Etimesgut ilçe başkanı Halil Hotaman Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında yaptığı açıklamayı sert bir dille eleştirdi.

İlçe Başkanı Halil Hotaman’ın açıklaması şu şekilde

Muhalefetin ortağı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşenir'in, Meclis Grup toplantılarında yaptığı açıklamalar, daha doğrusu yaşadığı HEZEYANLAR, artık bu kadarda olamaz boyutuna ulaşmıştır. Direkt Cumhurbaşkanımızın makamını ve Şahsını hedef alan son hezeyanla ilgili bizlerde Cumhurbaşkanımızın ve Partimizin bir neferi olarak bir açıklama yapma gereği hâsıl olduğunu düşündük. Zira yapılan konuşmanın niteliği bir fikirden çok kendi Cumhurbaşkanına ve değerlerine savaş açma niteliği taşımaktadır.

 

İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener'in bu konuşmasından anladığımız ilk unsur bir suçluluk psikolojisi olduğu yönündedir. Çünkü Millet ittifakında beraber yol yürüdükleri bölücü terör örgütü PKK nın siyasi uzantısı HDP ile olan iştiraklerini tabanına anlatmakta zorlanan İP Genel başkanı, aklınca şark kurnazlığı yaparak akla ziyan bir hamlede bulunmuştur. Yine aklınca Cumhurbaşkanımıza bu mesnetsiz yakıştırmaları yaparak, hem muhaliflere güzel gözükme hem de PKK ve İsrail destekçisi HDP ye yaranma peşinde olduğu açıktır. Filistin’de ki zulme amasız, fakatsız, lakinsiz bir tepki göstermeyen Akşener, her konuyu pervasızca siyaset malzemesi yapabileceği mesajını da vermektedir. Ayrıca yaptığı açıklamada İsraile'de "size bir şeyler söyleyeceğim ama asıl hedefe Cumhurbaşkanını koyacağım" dercesine bir siyaset güttüğü görülmektedir.

Bir şeyi iyi bilmesi gerekiyor Sn.Akşener'in! Güneş balçıkla sıvanmayacağı gibi, Zulme neredeyse Tek başına karşı duran Cumhurbaşkanımıza da bu yaptığınız yaftalar tutmaz. Ancak sizin tarafınızın bu ülke olmadığını gösterir. Siz bu açıklamaları bırakın halka anlatmayı, kendi Parti yönetimine bile anlatamazsınız ki bunuda kısa geçmişte gördük. Mensubu oldukları ittifakın HDP li bakan olabileceği yönündeki! Vatandaşımızı hdp li bakanlık fikrine alıştırılmaya yönelik olan açıklamaların ardarda geldiği şu günlerde, Meral hanımın bu hezeyanları, kendi tabanındaki HDP li bakan tepkisini unutturma çabası olarak değerlendiriyor, bu açıklamayı kınıyor ve Netenyahu ile ancak kendisinin yan yana olabileceğini de vurgulamak istiyoruz. Sn.Akşenir'in önce lakinsiz PKK yı ve uzantısı HDP yi , İsraili şiddetle kınaması ve açıklamalarını bu eksende yapması gerekir ki sonrasında kendi iç siyasetimize muhalefet olabilsin. Tüm ülke Filistin’de-- zulme uğrayan, katledilen yavrular , aileler için tek yürek olmuşken, IP Genel başkanının derdi "Ben Başbakan Olacağım" ütopyasının önüne geçememektedir. Buna ilaveten IP Genel Başkanına tavsiyemiz oradan buradan medet ummayı bırakıp, Halka dönmesi, halkın kaygıları ile dertlenip öncelik olarak ülkenin çıkarlarını öne çıkaran siyaset yapmasıdır.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (2)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yeniufukgazetesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Abdullah Uzgur
(20.05.2021 02:35 - #146)
Sn. Halil Hotaman beye yorumundan ötürü teşekkür ediyorum. Ortaya konan benzetme Türk milletine açıkça hakarettir.
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yeniufukgazetesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Servet polat
(20.05.2021 02:49 - #148)
Cumhurbaşkanımızı katil Netenyahu‘ya benzeten ip Genel başkanı Meral Akşener Hastalıklı ve şizofren konuşmasıyla mazlum Filistin halkı başta olmak üzere tüm vicdanları yaralayan hastalıklı dilini şiddetle kınıyoruz ipin ucu İyice kaçmış durumda
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yeniufukgazetesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.