Dünya (Yerel Haber) - YEREL HABERLER | Haber Girişi: 20.03.2021 - 16:26, Güncelleme: 20.03.2021 - 16:26

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KALDIRILDI

 

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KALDIRILDI

Uzun süredir tartışmaya açılan kadın cinayetlerini önleyeceği söylenen ancak kadın cinayetlerini arttıran İstanbul Sözleşmesi nihayet kaldırıldı, şimdi sıra da bazı kanalların gündüz programlarında yayınlanan aile düzenini bozmaya özendirecek programların yayından kaldırılması var.
İstanbul Sözleşmesinin kaldırılması dolayısıyla Mil-Diyanet Sendikasının Genel Başkanı Celaleddin Gül'ün yayınlamış olduğu bildiriyi aynen yayınlıyoruz; Değerli Basın Mensupları,   Aileleri perişan eden, yuvaları dağıtan ve kadın cinayetlerini durdurmak yerine artıran İstanbul Sözleşmesine, kurulduğumuz günden itibaren karşı çıkan en etkili sivil toplum kuruluşu olduk.   KINAYANLARIN KINAMASINDAN KORKMADIK Her fırsatta İstanbul Sözleşmesini eleştirdik, olumsuz sonuçlarını dile getirdik. Ama bu konuda rakip sendikalarımız bile bizi çok eleştirdiler; "Yapmayın, etmeyin! Korkmuyor musunuz?" dediler. Yıldırmaya kalktılar, "Reis kızar, hükumet kızar" dediler ama biz yılmadık, bulduğumuz her fırsatta ve her platformda cesurca "İstanbul sözleşmesi iptal edilene kadar mücadele edeceğiz" dedik ve elhamdülillah haklılığımız tescillendi. Çünkü biz kınayanların kınamasından korkmadık. Çünkü kuruluş misyonumuzda; “Yanlışı kim yaparsa yapsın, söylemek” vardı, söyledik de. TEŞEKKÜR EDİYORUZ İstanbul Sözleşmesini destekleyen 6284. maddeyi mecliste kabul edenleri de eleştirdik. Bizim derdimiz, kim yaparsa yapsın, yanlış yapanları uyarmaktı, derdimiz üzüm yemekti, bağcıyı dövmek değildi. Demek ki oluyormuş, mücadelemiz sonuç verdi ve İstanbul Sözleşmesi bir daha gündeme gelmemek üzere tarihin çöplüğüne gömüldü. İstanbul Sözleşmesinin iptal edilmesi için mücadele eden tüm sivil toplum kuruluşlarına, mücadelemizi haklı bularak, özellikle feshedilmesi kararını veren sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Ahlaksız Televizyon dizi ve filmleri, LGBTİ dernek faaliyetleri, milletimize umut olarak empoze edilen kumar ve şans oyunları için de bir önlem alınması gerektiğini ifade ediyoruz. Sözde muhafazakâr TV kanallarının aile yapımızı daha fazla yıpratmaması için RTÜK’ü göreve çağırıyor, içinde Diyanet’in de bulunduğu RTÜK ‘Ahlâk Denetim Kurulu’nun kurulmasını Mil-Diyanet Sen olarak talep ediyoruz.   Sözleşmenin iptali; İnancın, azmin, gayretin, cesaretin ve "Önce Ahlâk ve Maneviyat" bayrağı ile hareket etmenin sonucudur. Mil-Diyanet Sen olarak ülkemizde yaşanan manevi tahribata "DUR!" demek için mücadelemize devam edeceğiz. diyerek açıklamasını bitirdi.  
Uzun süredir tartışmaya açılan kadın cinayetlerini önleyeceği söylenen ancak kadın cinayetlerini arttıran İstanbul Sözleşmesi nihayet kaldırıldı, şimdi sıra da bazı kanalların gündüz programlarında yayınlanan aile düzenini bozmaya özendirecek programların yayından kaldırılması var.

İstanbul Sözleşmesinin kaldırılması dolayısıyla Mil-Diyanet Sendikasının Genel Başkanı Celaleddin Gül'ün yayınlamış olduğu bildiriyi aynen yayınlıyoruz;

Değerli Basın Mensupları,

 

Aileleri perişan eden, yuvaları dağıtan ve kadın cinayetlerini durdurmak yerine artıran İstanbul Sözleşmesine, kurulduğumuz günden itibaren karşı çıkan en etkili sivil toplum kuruluşu olduk.

 

KINAYANLARIN KINAMASINDAN KORKMADIK

Her fırsatta İstanbul Sözleşmesini eleştirdik, olumsuz sonuçlarını dile getirdik. Ama bu konuda rakip sendikalarımız bile bizi çok eleştirdiler; "Yapmayın, etmeyin! Korkmuyor musunuz?" dediler. Yıldırmaya kalktılar, "Reis kızar, hükumet kızar" dediler ama biz yılmadık, bulduğumuz her fırsatta ve her platformda cesurca "İstanbul sözleşmesi iptal edilene kadar mücadele edeceğiz" dedik ve elhamdülillah haklılığımız tescillendi.

Çünkü biz kınayanların kınamasından korkmadık. Çünkü kuruluş misyonumuzda; “Yanlışı kim yaparsa yapsın, söylemek” vardı, söyledik de.

TEŞEKKÜR EDİYORUZ

İstanbul Sözleşmesini destekleyen 6284. maddeyi mecliste kabul edenleri de eleştirdik. Bizim derdimiz, kim yaparsa yapsın, yanlış yapanları uyarmaktı, derdimiz üzüm yemekti, bağcıyı dövmek değildi. Demek ki oluyormuş, mücadelemiz sonuç verdi ve İstanbul Sözleşmesi bir daha gündeme gelmemek üzere tarihin çöplüğüne gömüldü.

İstanbul Sözleşmesinin iptal edilmesi için mücadele eden tüm sivil toplum kuruluşlarına, mücadelemizi haklı bularak, özellikle feshedilmesi kararını veren sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum.

Ahlaksız Televizyon dizi ve filmleri, LGBTİ dernek faaliyetleri, milletimize umut olarak empoze edilen kumar ve şans oyunları için de bir önlem alınması gerektiğini ifade ediyoruz. Sözde muhafazakâr TV kanallarının aile yapımızı daha fazla yıpratmaması için RTÜK’ü göreve çağırıyor, içinde Diyanet’in de bulunduğu RTÜK ‘Ahlâk Denetim Kurulu’nun kurulmasını Mil-Diyanet Sen olarak talep ediyoruz.

 

Sözleşmenin iptali; İnancın, azmin, gayretin, cesaretin ve "Önce Ahlâk ve Maneviyat" bayrağı ile hareket etmenin sonucudur.

Mil-Diyanet Sen olarak ülkemizde yaşanan manevi tahribata "DUR!" demek için mücadelemize devam edeceğiz. diyerek açıklamasını bitirdi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yeniufukgazetesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.