Dünya (Yerel Haber) - YEREL HABERLER | Haber Girişi: 03.03.2021 - 18:00, Güncelleme: 03.03.2021 - 18:00

KOOPERATİF KONGRELERİ ERTELENDİ

 

KOOPERATİF KONGRELERİ ERTELENDİ

1 Mart itibariyle kademeli normalleşme ile kongrelerini yapmaya hazırlanan Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin kongreleri toplantıya katılacak üyelerin sayısı sınırına takıldı.
Edindiğimiz bilgilere göre S.S. Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi merkez birliği bölge başkanlıklarına bölge başkanlıkları da bölgelerinde ki kooperatiflere gönderdiği genelge ile İçişleri bakanlığının 2 Mart 2021 tarihinde yayınladığı genelge de toplantılarda aynı anda 300 kişinin bir arada olabileceğini belirterek üye sayısı 300’den fazla olan kooperatiflerin kongrelerini yapmamasını istedi. Aynı genelge de kongresini yapacak kooperatiflere ceza uygulanacağını da özellikle belirtti.                 Yapılan açıklamada şöyle denildi. Kayıtlı ortak sayısı 300’den fazla olan kooperatiflerimizin genel kurul toplantılarını yapmamaları gerekmekte olup, yaptıkları takdirde ilgili yasal düzenlemeler kapsamında cezai yaptırımlara muhatap olacaklardır. Ortak sayısı 300’den az olan kooperatifler ile ortak sayısı 300’den fazla olduğu halde fiilen genel kurula katılım sayısının 300’den az olacağı düşüncesiyle genel kurul kararı alacak kooperatiflerimizin ise bulundukları illerin çağrı süresi olan 27 günlük (duyuru ve toplantı günü dahil) zaman içerisinde risk gruplarında olumsuz değişiklik olması ve yüksek risk grubuna geçmesi durumunda genel kurul toplantılarının iptali gerekeceğinden, Merkez Birliğimizce konuyla ilgili yeni bir duyuru yapılıncaya kadar genel kurul toplantılarına ilişkin işlem yapılmamasının, hali hazırda genel kurul çağrısını yapmış olan ve genel kurul tarihini belirlemiş olan kooperatiflerimizin de (ortak sayısı 300’den az olsa dahi) genel kurul toplantılarını iptal etmelerinin uygun ve yerinde olacağı düşünülmektedir denildi.
1 Mart itibariyle kademeli normalleşme ile kongrelerini yapmaya hazırlanan Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin kongreleri toplantıya katılacak üyelerin sayısı sınırına takıldı.

Edindiğimiz bilgilere göre S.S. Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi merkez birliği bölge başkanlıklarına bölge başkanlıkları da bölgelerinde ki kooperatiflere gönderdiği genelge ile İçişleri bakanlığının 2 Mart 2021 tarihinde yayınladığı genelge de toplantılarda aynı anda 300 kişinin bir arada olabileceğini belirterek üye sayısı 300’den fazla olan kooperatiflerin kongrelerini yapmamasını istedi. Aynı genelge de kongresini yapacak kooperatiflere ceza uygulanacağını da özellikle belirtti.

                Yapılan açıklamada şöyle denildi.

Kayıtlı ortak sayısı 300’den fazla olan kooperatiflerimizin genel kurul toplantılarını yapmamaları gerekmekte olup, yaptıkları takdirde ilgili yasal düzenlemeler kapsamında cezai yaptırımlara muhatap olacaklardır. Ortak sayısı 300’den az olan kooperatifler ile ortak sayısı 300’den fazla olduğu halde fiilen genel kurula katılım sayısının 300’den az olacağı düşüncesiyle genel kurul kararı alacak kooperatiflerimizin ise bulundukları illerin çağrı süresi olan 27 günlük (duyuru ve toplantı günü dahil) zaman içerisinde risk gruplarında olumsuz değişiklik olması ve yüksek risk grubuna geçmesi durumunda genel kurul toplantılarının iptali gerekeceğinden, Merkez Birliğimizce konuyla ilgili yeni bir duyuru yapılıncaya kadar genel kurul toplantılarına ilişkin işlem yapılmamasının, hali hazırda genel kurul çağrısını yapmış olan ve genel kurul tarihini belirlemiş olan kooperatiflerimizin de (ortak sayısı 300’den az olsa dahi) genel kurul toplantılarını iptal etmelerinin uygun ve yerinde olacağı düşünülmektedir denildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yeniufukgazetesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.