29 MAYIS 2023 SABAHININ DEVLET BAŞKANINA AÇIK MEKTUP

29 MAYIS 2023 SABAHININ DEVLET BAŞKANINA AÇIK MEKTUP

Sayın başkanım: Bu satırları 12 Mayıs 2023 Seçimden önceki son Cuma günü yazıyorum. Evvelâ seçimlerin yurdumuz, halkımız, vatanımız, milletimiz ve devletimiz için hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ederim.

FAKAT SEÇİMLER 2. TURA KALINCA SEÇİMDEN SONRA YAYINLAMAK ÜZERE BEKLEMEYE ALDIK.

Sayın başkanım: Vatanımız, milletimiz, devletimiz ve bekamız artık size emanettir. Adalette, eğitimde, teknolojide büyük atılımlar ve reformlar bekliyoruz. Mazlumların, mağdurların, felâketzedelerin ızdırabı ve gözyaşları dinsin. Hukukumuzda kurunun yanında nice yaşlarda boş yere yanmasın, tebamızın devlete var olan küskünlüğü ortadan kalksın.

Sayın başkanım: Bizim için yönetimde kalite önemlidir. Yöneten de yönetilende kaliteli olmalıdır. Yöneten kaliteli olursa yönetilen de gayri ihtiyari kaliteye yönelir. En küçük birim amirinden, belediye başkanından kaymakamından, Valisinden, Daire başkanından bakanlara kadar yönetim kadrosunda yer alanlar işinin ehli, bilgili, görgülü, inançlı ve kısacası kaliteli insanlar olmalıdır. Evet, bütün bunlar milli gurur ve şuura ve İslam ahlakına sahip şahsiyetler olmalıdır.

Burada Yüce Peygamberimizin bir hadisini zikretmek istiyorum. “ Siz nasılsanız, size layık yöneticiler verilir.” Yönetende yönetilende bu düsturu unutmamalıdır. Kaba bir söz daha var. Özür dileyerek yazıyorum. “ Kabaktan terazinin, boktan okkası olur.” Bu ahval ve şerait doğrultusunda durum aynen sandığa ve sonuca yansıyacaktır. Yani hak ettiğimizi bulacağız.

Sayın başkanım: Kibirden uzak olunuz. “ Kibir ayağa bağlanmış taş gibidir. Onunla; ne yürünür, ne uçulur ve de yüzülür.

Sayın başkanım: Ehliyet ve liyakat çok önemlidir. Yüce Peygamberimiz “ İşi ehline veriniz buyurmaktadır. Bilenle bilmeyen hiçbir olur mu? Bilmeyenleri yanınızda safra gibi taşımayınız.

Sayın başkanım: Yüce dağları siz yaratmadınız. Sizden büyük Allah var. Ondan sonra da halk gelir. Bu minval üzere yazmaya devam edersem çok büyük önem arz ettiğinden söylüyorum. “ Adalet olmayan yerde adevet vardır.” Yani

adalet olmayan yerde düşmanlık tohumları yeşermeye başlar. Bunun sonucu olarak da mazlum ve mağdurlar çoğalır ki, bunların ahları semaya yükselmeye başlarsa sonuçları pek kötü olur. İşin içine ister istemez kul hakkı girer. İşte hassas nokta burasıdır. Kul hakkının vebalini kimse kaldıramaz. Cezayı beşeri mahkemeler değil, ilahi adalet keser. Yani cürümü işleyenin cezası işlemeyenlere kesilmişse işte o zaman yandı gülüm keten helva.

Sayın başkanım: Tabii vazgeçemeyeceğimiz temennilerimizi de dile getirmek mecburiyetindeyiz. Ülkemiz bölünmesin, Ayyıldızlı bayrağımız vatan semaların da istiklal ve istikbalimizin simgesi olarak dalgalansın. Irkçılık olmasın, terör olmasın, birlik ve beraberliğimiz halklar arasında devam etsin. Mazlumun ahı ve şehitlerimizin kanı yerde kalmasın. Kurunun yanın da yaş da yanmasın. Eşşeğe kızıp semerinden öfke çıkarılmasın.Emperyalizmin oyuncağı ve düşmanlarımızın tesir sahasında olmayalım. İyi, güzel ve doğrunun yanında yer alarak; kötü, çirkin ve yanlış ile daima mücadele edelim. Bütün bu ahval şerait içerisinde görev yapamayacağınızı düşünüyorsanız yol yakın iken istifa ediniz ki güzel ülkem zaman kaybına uğramasın.

Seçim sathı mahallinde hep sizler bize hitap ettiniz. Buna dayanarak aziz milletimizin bir mensubu olarak ben de sizlere ve özellikle 15 Mayıs sabahının güzel ülkemin devlet başkanına hitap etme hakkını kendimde buluyorum. İster işinize gelsin isterse gelmesin. Bu satırları bizzat sizler okumasa bile aziz milletim okuyacak ve karne notunuzu dolduracak. Ama esas geçerli olan notları kiramen kâtipleri dolduracaktır tabiî ki. Yani uzun ince bir yoldasınız. Durumunuz bizim muhtar Adem’in durumuna benzemez. Kıldan ince, kılıçtan keskin bir süreçden geçeceksiniz.

En derin hürmetlerimiz sunar vatanım ve milletim adına hayırlı başarılar dilerim.

Her şeyde bir hayır vardır. Allah bu aziz milletimize iki bayram birden yaşatıyor. Bunda Ayasofya’nın camiye çevrilmesinin rolü olduğuna inanıyorum

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Sadettin Bayram - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Ufuk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Ufuk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Ufuk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Ufuk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Ankara'da Hangi Milletvekilini Daha Çok Tanıyorsunuz?
Tüm anketler