Siyaset (Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 30.03.2021 - 10:50, Güncelleme: 30.03.2021 - 11:13

PANDEMİ GÖLGESİNDE İKİNCİ YIL DA BİTTİ

 

PANDEMİ GÖLGESİNDE İKİNCİ YIL DA BİTTİ

Ak Parti’li belediyeler 2 yıldır kırsalda uyguladığı yanlış politikayla vatandaşı Ak Parti’den soğutuyor. Özellikle köy tüzel kişiliğinden belediyelere geçen yerler satılıyor. Köylere hizmet götürülmüyor. Yenimahalle Chp’de belediyeyi Yaşar Neslihanoğlu yönetiyor iddiaları her gün belediye koridorlarında tartışılıyor.
  CHP’li Ankara Büyükşehir’de şimdi de genel sekreter yardımcısı Baki Kerimoğlu krize patladı. yor. 2019 yılı 31 mart ayında yapılan yerel seçimlerin ikinci yılı da bitti. Bu süreçle belediyelerin bir çoğu pandeminin arkasına sığınıp ekonomik sıkıntıları öne sürerek mutad hizmetlerin dışına çıkmazken bazı belediyeler ise yatırıma devam etti.                                                   25YIL SONRA CHP 2019 yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediyesini 25 yıl sonra Chp adayı Mansur Yavaş kazandı. Aradan geçen 2 yılda Mansur Yavaş ile CHP‘nin arası bir türlü düzelmedi. Yavaş’ın işe alımlarda İyi Partiyi referans alması CHP’li bürokratları atamaması en büyük sorunlar arasında gösteriliyor. CHP Ankara milletvekili Levent Gök genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun isteği üzerine 25 ilçeyi bizzat gezerek düzenlediği raporda Mansur Yavaş ile CHP arasındaki sorun çok net ortaya çıkmıştı.   Son dönemlerde ise genel sekreter yardımcısı Baki Kerimoğlu ile Yavaş arasında yaşanan gerginlik suları iyice ısıttı. Yavaş, Kerimoğlu’nun istifasını istedi. Kerimoğlu ‘’Beni sen getirmedin.’’ Diyerek istifayı reddetti. Hakkında soruşturma açıldı. Kerimoğlu genel başkan Kemal Kılıçdaroğu’na gidip durumu anlattı Kılıçdaroğlu istifa etmemesini söyledi. Soruşturma kapatıldı. Konu şimdilik rafa kaldırıldı. İşin ilginç yanı ise CHP’li Büyükşehir Belediyesi’ne AK Partinin ciddi anlamda muhalefet etmemesidir.   2019 sonrası öne çıkan isim ise Sincan ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi Nihat Yalçın oldu. Yalçın Özellikle Büyükşehir Belediye şirketleri ile ilgili verdiği önergelerle gündeme geldi. CHP li bir başka belediye ise Yenimahalle, ekonomik sıkıntı ve çift başlılığı ile gündeme geliyor. Özellikle Fethi Yaşar sonrasında halen belediye başkan yardımcısı, Büyükşehir grup başkan vekili ve Büyükşehir imar komisyon üyesi Yaşar Neslihanoğlu’nun Belediye başkanı olacağı iddiası bazı CHP’lilerce çok sert eleştiriliyor. Yine şuanda belediyeyi Yaşar Neslihanoğlu’nun yönettiği konuşulan en önemli konu. Ak Parti’li belediyelerin en önemli özelliği ise her zamanki gibi yaptığını pazarlayamamak.   Yine Ak Parti’li belediyeler özellikle kırsalda hizmet anlamında sınıfta kalırken köy tüzel kişiliğinden kendilerine kalan yerleri satması vatandaşı üzüyor. Bunu da CHP ve İyi Parti çok iyi kullanıyor. Sonuçta 2019-2021 arası 2 yıl bir çok belediye için boşa geçti diyebiliriz.  
Ak Parti’li belediyeler 2 yıldır kırsalda uyguladığı yanlış politikayla vatandaşı Ak Parti’den soğutuyor. Özellikle köy tüzel kişiliğinden belediyelere geçen yerler satılıyor. Köylere hizmet götürülmüyor. Yenimahalle Chp’de belediyeyi Yaşar Neslihanoğlu yönetiyor iddiaları her gün belediye koridorlarında tartışılıyor.

 

CHP’li Ankara Büyükşehir’de şimdi de genel sekreter yardımcısı Baki Kerimoğlu krize patladı.

yor. 2019 yılı 31 mart ayında yapılan yerel seçimlerin ikinci yılı da bitti. Bu süreçle belediyelerin bir çoğu pandeminin arkasına sığınıp ekonomik sıkıntıları öne sürerek mutad hizmetlerin dışına çıkmazken bazı belediyeler ise yatırıma devam etti.

yeniufukgazetesi.net/ara?q=gazete" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">gazetesi.net/images/e6377019c7978f7047476a563833dee4.png" style="height:455px; width:373px" />                                               

 

25YIL SONRA CHP

2019 yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediyesini 25 yıl sonra Chp adayı Mansur Yavaş kazandı. Aradan geçen 2 yılda Mansur Yavaş ile CHP‘nin arası bir türlü düzelmedi. Yavaş’ın işe alımlarda İyi Partiyi referans alması CHP’li bürokratları atamaması en büyük sorunlar arasında gösteriliyor. CHP Ankara milletvekili Levent Gök genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun isteği üzerine 25 ilçeyi bizzat gezerek düzenlediği raporda Mansur Yavaş ile CHP arasındaki sorun çok net ortaya çıkmıştı.

 

yeniufukgazetesi.net/ara?q=gazete" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">gazetesi.net/images/51fee6aa0a5fc92583bd2f67f13f488e.jpg" style="height:735px; width:403px" />

Son dönemlerde ise genel sekreter yardımcısı Baki Kerimoğlu ile Yavaş arasında yaşanan gerginlik suları iyice ısıttı. Yavaş, Kerimoğlu’nun istifasını istedi. Kerimoğlu ‘’Beni sen getirmedin.’’ Diyerek istifayı reddetti. Hakkında soruşturma açıldı. Kerimoğlu genel başkan Kemal Kılıçdaroğu’na gidip durumu anlattı Kılıçdaroğlu istifa etmemesini söyledi. Soruşturma kapatıldı. Konu şimdilik rafa kaldırıldı. İşin ilginç yanı ise CHP’li Büyükşehir Belediyesi’ne AK Partinin ciddi anlamda muhalefet etmemesidir.

 

yeniufukgazetesi.net/ara?q=gazete" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">gazetesi.net/images/ab14dee858365e4b55861cb7c18edf3a.jpg" />

2019 sonrası öne çıkan isim ise Sincan ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi Nihat Yalçın oldu. Yalçın Özellikle Büyükşehir Belediye şirketleri ile ilgili verdiği önergelerle gündeme geldi. CHP li bir başka belediye ise Yenimahalle, ekonomik sıkıntı ve çift başlılığı ile gündeme geliyor. Özellikle Fethi Yaşar sonrasında halen belediye başkan yardımcısı, Büyükşehir grup başkan vekili ve Büyükşehir imar komisyon üyesi Yaşar Neslihanoğlu’nun Belediye başkanı olacağı iddiası bazı CHP’lilerce çok sert eleştiriliyor. Yine şuanda belediyeyi Yaşar Neslihanoğlu’nun yönettiği konuşulan en önemli konu. Ak Parti’li belediyelerin en önemli özelliği ise her zamanki gibi yaptığını pazarlayamamak.

 

yeniufukgazetesi.net/ara?q=gazete" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">gazetesi.net/images/89ec59a28ed11db1935d3155cef1cc4c.jpg" />

Yine Ak Parti’li belediyeler özellikle kırsalda hizmet anlamında sınıfta kalırken köy tüzel kişiliğinden kendilerine kalan yerleri satması vatandaşı üzüyor. Bunu da CHP ve İyi Parti çok iyi kullanıyor. Sonuçta 2019-2021 arası 2 yıl bir çok belediye için boşa geçti diyebiliriz.

 

Ankara HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yeniufukgazetesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.