Dünya Haber Girişi: 31.07.2020 - 17:19, Güncelleme: 07.01.2021 - 18:15

SEN ANLAT SÖZ ARAMIZDA KALACAK

 

SEN ANLAT SÖZ ARAMIZDA KALACAK

Yapılacak ilk cumhurbaşkanlığı seçiminde belirleyici olacaklar; genelde ülkücü olan, milliyetçi muhafazakar diye adlandıracağımız Atatürkçüler oluşturacak. Bu kesim CHP’ye de, bugüne kadar oy verdikleri cumhur ittifakına da mesafeli duruyorlar.
Öncelikle şunu belirteyim ki:CHP kongresinde  Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun  yaptığı konuşma ile son dönemlerde ilk kez CHP’nin kendi politikaları ile halkın  huzuruna çıktığını görüyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu’nun halkın kulağına hoş gelen  sözlerden sonra yine tipik sol söylemlerle halkı korkutmasını anlayamadım. Sayın Kılıçdaroğlu, her konuşmasının arasına mutlaka Selahattin Demirtaş’a affı, tahliye edilmesini araya sıkıştırıyor. Kılıçdaroğlu’nun Selahattın Demirtaş aşkını bir türlü anlayamıyorum. Aslında CHP kongresi içeriğinin daha dolu olması bekleniyordu. Adı da “iktidara yürüyoruz” olduğuna göre, iktidara hazırlanan parti, Türk insanına daha dolu mesajlar verebilirdi. Kılıçdar8oğlu’nun verdiği mesajlar arasında güzel şeyler de vardı.Mütedeyyin Türk insanının ürkütecek, CHP’den geri tutacak şeylerde Kemal Kılıçdaroğlu bunu görmüş olacak ki, sözünün arasında “üniter yapıyı güçlendireceğiz” dedi. Bir diğer konu da Türkiye’ye demokrasiyi getireceğini beyan eden sayın Kemal Kılıçdaroğlu,aday adayı İlhan Cihaner’in konuşmasından anladığımız kadarıyla kendi partisinden esirgemişti.Yani demokrasi Türkiye’ye lazım ama CHP’ye lazım değil demişti.Ben böyle durumlarda hep bizim zamanımızın reklamını “yok aslında birbirimizden farkımız ama biz,Osmanlı bankasıyız”ı hatırlarım. Gerçekten partilerimizin birbirinden farkı pek yok.Hatırlarsanız Kılıçdaroğlu göreve geldiği ilk yıllarda  iyi kötü ön seçimi işletirdi.Ya şimdi? Yazımın bu bölümünü de cumhur ittifakına ayırmak istiyorum. Cumhur ittifakı izlediği politika ile Atatürk sevdalısı olup,cumhur ittifakına oy veren seçmeni maalesef kendisinden uzaklaştırıyor.Bugüne kadar hep milliyetçi/muhafazakar partilere oy veren bu seçmen kitlesi değerlerinin hiçe sayıldığını,kendilerinin de,Atatürk’ün de  cumhuriyetinin kurucu unsurlarının da rencide edildiğine inanıyor. Bunun yanısıra muhalif  gazete ve  televizyonlarda Kanal İstanbul güzergahında rant olduğu iddiası, bu bölgedeki meraların Toki kananıyla satıldığı iddiası, zaten kafaları karışık bu kitlenin kafasını iyice karıştırıyor. Son söz: Yapılacak ilk seçimlerde sonucu bu Atatürkçü,cumhuriyetçi, milliyetçi/muhafazakar kanadın tutumu belirleyecek.Bu kitleyi Pkk/Pyd ve diğer bölücü unsurlara taviz vermeyeceğine inandırabilen CHP yanına alacak. Bu kitle de oyunu ilk kez CHP’ye verecek ya da cumhur ittifakı başta Atatürk olmak üzere bu ülkenin kurucu kadrosuna saygı gösterip ,bu insanların gönlünü alıp, ikna edip tekrar kendisine döndürecektir. HAZIRLAYAN: ARİF YALÇINKAYA
Yapılacak ilk cumhurbaşkanlığı seçiminde belirleyici olacaklar; genelde ülkücü olan, milliyetçi muhafazakar diye adlandıracağımız Atatürkçüler oluşturacak. Bu kesim CHP’ye de, bugüne kadar oy verdikleri cumhur ittifakına da mesafeli duruyorlar.

Öncelikle şunu belirteyim ki:CHP kongresinde  Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun  yaptığı konuşma ile son dönemlerde ilk kez CHP’nin kendi politikaları ile halkın  huzuruna çıktığını görüyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu’nun halkın kulağına hoş gelen  sözlerden sonra yine tipik sol söylemlerle halkı korkutmasını anlayamadım. Sayın Kılıçdaroğlu, her konuşmasının arasına mutlaka Selahattin Demirtaş’a affı, tahliye edilmesini araya sıkıştırıyor. Kılıçdaroğlu’nun Selahattın Demirtaş aşkını bir türlü anlayamıyorum. Aslında CHP kongresi içeriğinin daha dolu olması bekleniyordu. Adı da “iktidara yürüyoruz” olduğuna göre, iktidara hazırlanan parti, Türk insanına daha dolu mesajlar verebilirdi. Kılıçdar8oğlu’nun verdiği mesajlar arasında güzel şeyler de vardı.Mütedeyyin Türk insanının ürkütecek, CHP’den geri tutacak şeylerde Kemal Kılıçdaroğlu bunu görmüş olacak ki, sözünün arasında “üniter yapıyı güçlendireceğiz” dedi. Bir diğer konu da Türkiye’ye demokrasiyi getireceğini beyan eden sayın Kemal Kılıçdaroğlu,aday adayı İlhan Cihaner’in konuşmasından anladığımız kadarıyla kendi partisinden esirgemişti.Yani demokrasi Türkiye’ye lazım ama CHP’ye lazım değil demişti.Ben böyle durumlarda hep bizim zamanımızın reklamını “yok aslında birbirimizden farkımız ama biz,Osmanlı bankasıyız”ı hatırlarım. Gerçekten partilerimizin birbirinden farkı pek yok.Hatırlarsanız Kılıçdaroğlu göreve geldiği ilk yıllarda  iyi kötü ön seçimi işletirdi.Ya şimdi? Yazımın bu bölümünü de cumhur ittifakına ayırmak istiyorum. Cumhur ittifakı izlediği politika ile Atatürk sevdalısı olup,cumhur ittifakına oy veren seçmeni maalesef kendisinden uzaklaştırıyor.Bugüne kadar hep milliyetçi/muhafazakar partilere oy veren bu seçmen kitlesi değerlerinin hiçe sayıldığını,kendilerinin de,Atatürk’ün de  cumhuriyetinin kurucu unsurlarının da rencide edildiğine inanıyor. Bunun yanısıra muhalif  gazete ve  televizyonlarda Kanal İstanbul güzergahında rant olduğu iddiası, bu bölgedeki meraların Toki kananıyla satıldığı iddiası, zaten kafaları karışık bu kitlenin kafasını iyice karıştırıyor. Son söz: Yapılacak ilk seçimlerde sonucu bu Atatürkçü,cumhuriyetçi, milliyetçi/muhafazakar kanadın tutumu belirleyecek.Bu kitleyi Pkk/Pyd ve diğer bölücü unsurlara taviz vermeyeceğine inandırabilen CHP yanına alacak. Bu kitle de oyunu ilk kez CHP’ye verecek ya da cumhur ittifakı başta Atatürk olmak üzere bu ülkenin kurucu kadrosuna saygı gösterip ,bu insanların gönlünü alıp, ikna edip tekrar kendisine döndürecektir.

HAZIRLAYAN: ARİF YALÇINKAYA

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yeniufukgazetesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.