Haber Girişi: 27.02.2021 - 17:31, Güncelleme: 27.02.2021 - 17:31

TARİHTE’Kİ KARA LEKE 28 ŞUBAT VE SİNCAN

 

TARİHTE’Kİ KARA LEKE 28 ŞUBAT VE SİNCAN

Türkiye’nin tarihinde kara lekelerden birisi olan 28 şubat sürecinde ,MHP Sincan ilçe başkanı olarak en azından Sincan kısmını yakından takip ettim.
28 ŞUBAT 1997 tarihindeki  postmodern darbenin 24.yıldönümü.   Özellikle ve öncelikle şunu belirtmek isterim ki;inançlarından dolayı ,28 şubat sürecinde gerçekten mağdur olmuş,ezilmiş,horlanmış,çile çekmiş insanımız vardır ve bunlar bu süreci büyük travmalarla atlatmıştır. 28 şubat sürecinin mağduru gibi görünen ama 28 şubata giden taşların örülmesine en aşağısından vesile olan birileri vardır ki bunlar 28 şubatın mağduru gibi olmuş ama  balını kaymağını yemiştir belki hala da yiyordur. Yazımın başında belirttiğim gibi 28 şubat sürecinde MHP ilçe başkanı idim.Gelişmeleri yakından takıp ediyordum.Zaman geçip olayın sıcaklığı bitip,soğumaya başladıkça ben de daha da tecrübe sahibi oldukça 28 şubat sürecini daha iyi değerlendirmeye başladım ama bu kez de değerlendirmeleri kaleme alacak cesaretim kaybolmaya başladı. 28 şubatın mihenk taşlarından birisi neden Sincan diye merak edebilirsiniz. Bence bunun en önemli nedeni Sincan’ın kontrolsüz büyümesi,Sincanlıların,Sincan’ın yerleşik halkının sorgulayıcı olmaması,sivil toplum örgütlerinin işlevinin sıfır ya da sıfıra yakın olmasıdır. Dönemin belediye başkanı Bekir Yıldız’ın belediye başkanı  olmadan önceki Sincan mazisi en fazla 5 yıldır. Bekir Yıldız’dan önce belediye  başkanı olan Aziz Gürsoy’un mazisi de en fazla 5-6 yıldır. Her iki belediye başkanının döneminde  Sincan,Türkiye kamuoyundan hiç düşmemiştir. Yine Sincan belediyesine bakmaya devam edersek,Rüstem Altunbaş,Hasan Altın’dan sonra Mustafa Tuna belediye başkanı olmuştur.Sincan mazisi hiç yoktur.Şu anki belediye başkanı Murat Ercan’ın Sincan mazisi yok denecek kadar azken ,belediye meclis üyesi olmuş,bilahare de  belediye meclis üyeliğinden belediye başkanı olmuştur. Sincan’ın öyküsü belki de Türkiye’nin bir çok yerinde vardır ama ben bildiğim yaşadığım büyüdüğüm yer olarak Sincan’ı baz alarak diyorum ki;Sincan’ın düzensiz gelişmesi,üniversitelerde ders olarak okutulmalı,araştırma konusu yapılmalı.Üstelik Sincan  hala büyütülmeye devam ediliyor.Hala yeni organize sanayileri kurulmaya çalışılıyor.Eğer organize sanayi kurulacaksa ,birkaç kuruşu fazla masraf yaparak,tarım arazilerine değil,dağlara tepelere kurulmalı. 28 şubatlar olsun istemiyorsak,tüm ülkemizde düzensiz şehirleşmeyi engellemeliyiz.Mahalle ve köy muhtarları emlakçılık değil,asli görevini yapıp,köyüne mahallesine geleni,yerleşeni düzgün bir şekilde kayıt altına almalı,yoksa daha  çok 28 şubat alt yapısı kurulup,çok Müslüman’ın canı yanar. Sonuçta 28 şubat sürecinde Sincan tesadüfen seçilen,tankların tesadüfen yürütüldüğü bir yer değildir.İlmik ilmik örülüp 28 şubat sürecinin Sincan ayağı hazırlanmıştır.     HABER - YORUM MUSTAFA BOŞDURMAZ
Türkiye’nin tarihinde kara lekelerden birisi olan 28 şubat sürecinde ,MHP Sincan ilçe başkanı olarak en azından Sincan kısmını yakından takip ettim.

28 ŞUBAT 1997 tarihindeki  postmodern darbenin 24.yıldönümü.

 

Özellikle ve öncelikle şunu belirtmek isterim ki;inançlarından dolayı ,28 şubat sürecinde gerçekten mağdur olmuş,ezilmiş,horlanmış,çile çekmiş insanımız vardır ve bunlar bu süreci büyük travmalarla atlatmıştır.

28 şubat sürecinin mağduru gibi görünen ama 28 şubata giden taşların örülmesine en aşağısından vesile olan birileri vardır ki bunlar 28 şubatın mağduru gibi olmuş ama  balını kaymağını yemiştir belki hala da yiyordur.

Yazımın başında belirttiğim gibi 28 şubat sürecinde MHP ilçe başkanı idim.Gelişmeleri yakından takıp ediyordum.Zaman geçip olayın sıcaklığı bitip,soğumaya başladıkça ben de daha da tecrübe sahibi oldukça 28 şubat sürecini daha iyi değerlendirmeye başladım ama bu kez de değerlendirmeleri kaleme alacak cesaretim kaybolmaya başladı.

28 şubatın mihenk taşlarından birisi neden Sincan diye merak edebilirsiniz.

Bence bunun en önemli nedeni Sincan’ın kontrolsüz büyümesi,Sincanlıların,Sincan’ın yerleşik halkının sorgulayıcı olmaması,sivil toplum örgütlerinin işlevinin sıfır ya da sıfıra yakın olmasıdır.

Dönemin belediye başkanı Bekir Yıldız’ın belediye başkanı  olmadan önceki Sincan mazisi en fazla 5 yıldır.

Bekir Yıldız’dan önce belediye  başkanı olan Aziz Gürsoy’un mazisi de en fazla 5-6 yıldır.

Her iki belediye başkanının döneminde  Sincan,Türkiye kamuoyundan hiç düşmemiştir.

Yine Sincan belediyesine bakmaya devam edersek,Rüstem Altunbaş,Hasan Altın’dan sonra Mustafa Tuna belediye başkanı olmuştur.Sincan mazisi hiç yoktur.Şu anki belediye başkanı Murat Ercan’ın Sincan mazisi yok denecek kadar azken ,belediye meclis üyesi olmuş,bilahare de  belediye meclis üyeliğinden belediye başkanı olmuştur.

Sincan’ın öyküsü belki de Türkiye’nin bir çok yerinde vardır ama ben bildiğim yaşadığım büyüdüğüm yer olarak Sincan’ı baz alarak diyorum ki;Sincan’ın düzensiz gelişmesi,üniversitelerde ders olarak okutulmalı,araştırma konusu yapılmalı.Üstelik Sincan  hala büyütülmeye devam ediliyor.Hala yeni organize sanayileri kurulmaya çalışılıyor.Eğer organize sanayi kurulacaksa ,birkaç kuruşu fazla masraf yaparak,tarım arazilerine değil,dağlara tepelere kurulmalı.

28 şubatlar olsun istemiyorsak,tüm ülkemizde düzensiz şehirleşmeyi engellemeliyiz.Mahalle ve köy muhtarları emlakçılık değil,asli görevini yapıp,köyüne mahallesine geleni,yerleşeni düzgün bir şekilde kayıt altına almalı,yoksa daha  çok 28 şubat alt yapısı kurulup,çok Müslüman’ın canı yanar.

Sonuçta 28 şubat sürecinde Sincan tesadüfen seçilen,tankların tesadüfen yürütüldüğü bir yer değildir.İlmik ilmik örülüp 28 şubat sürecinin Sincan ayağı hazırlanmıştır.

 

 

HABER - YORUM

MUSTAFA BOŞDURMAZ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yeniufukgazetesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.