Haber Girişi: 09.01.2021 - 16:25, Güncelleme: 12.01.2021 - 10:41

TARIMSAL ALAN KATLİAMI ŞİMDİDE GÜNEYCE’DE

 

TARIMSAL ALAN KATLİAMI ŞİMDİDE GÜNEYCE’DE

Başta İç Anadolu bölgesi ve Ankara olmak üzere ülkemiz kuraklıktan kırılırken 1.derece tarımsal sit alanlarında çarpık yapılaşmak devam ediyor, yetkililere buradan sesleniyoruz lütfen gereğini yapın.
Zaman zaman yazar söylerim bu hükümetin özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük engeli bazı belediye başkanları yerel siyasetçiler ve çapsız, tembel ya da  art niyetli bürokratlarıdır.                 Eğer yukarıda söylediğim isimler Cumhurbaşkanımızın performansı ve samimiyetinin %20’sini gösterseler Cumhur ittifakı bu ülkede bir 50 yıl daha iktidarda kalır.                 Bu hükümet 12.12.2016 tarihinde bakanlar kurulu kararı ile bir takım yerleri 1. Derecede tarımsal sit alanı ilan ediyor,  yani ilan edilen bölgeler de sadece tarım yapılabilir, bu bölgelerden birisi de Ayaş ve Güdül Güneyce’den geçen İlhan Çayı Ovasıdır bu bölgenin korunması ve yapılaşma olmaması gerekir değil mi?                 Şimdi buradan başta; Güdül Kaymakamı Hatice Cemre İNCESU        Güdül Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın Tarım İl Müdürü Bülent Korkmaz Tarım ilçe Müdürü Hüseyin TANRISEVEN Çevre ve Şehircilik Ankara İl Müdürü AHMET BEKTAŞ ENERJİSA Yetkilileri bu konularda en duyarlı en çok uğraş veren Ankara Milletvekili Sayın Nevzat Ceylan başta olmak üzere Ankara Milletvekillerimiz                   Güdül Güneyce’de İlhan Çayı kenarında 1. Derecede tarımsal sit alanında hala devam eden 500’er metreye bölünmüş ve hala devam eden inşaatları kim durduracak, bu gidişe kim dur diyecek ülkemizin ve bölgemizin kuraklık çektiği bu dönemde bile bunlara taviz vermek hangi siyasetçi yada hangi bürokratın vicdanına sığıyor.                 Meydana gelecek bir sel baskınında oluşacak bir faciadan Kaymakam mı, Belediye Başkanı mı, Tarım il yada ilçe müdürü mü yoksa Çevre ve Şehircilik İl Müdürü ve yetkilileri yoksa DSİ yetkilileri mi sorumlu olacak?                 DSİ yetkilileri sulama sistemi kurdukları bu yerleri neden takip edip koruma altına almıyorlar, DSİ’nin bu kontrolsüzlükleri kuraklığın sebeplerinden birisi değil mi?                   NEDEN İMARLI YERLERE YAPILMIYOR?                   Eğer Güneyce bölgesinde konut ihtiyacı varsa 12.000 dönüm imar alanı olduğunu yetkililer bilmiyor mu? Madem konut yapılacak bu 12 bin dönüm yere neden yapılmıyor? Güdül Belediyesi ve ENERJİSA yüksek gerilim hatlarının dibine inşaat yapılmasına nasıl müsaade ediyor? Güdül belediyesinde imar müdürü Ali Özyürek’in bu konularda bir dahli var mı? Buralarda ki yapılaşmalar ile ilgili ne düşünüyor?                 Sayın Tarım ve Ormancılık Bakanı Bekir Pakdemirli                 Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bey’in dikkatine sunuyorum, Ayaş’tan sonra Güdül Güneyce’de de tarım alanları ve çevre katliamı yaşanıyor, hem de Türkiye Büyük Millet Meclisinde tarım yasası çıkalı daha 2 ay olmadan. KONU HAKKINDA DSİ'NİN GÖRÜŞÜ DE ŞU ŞEKİLDE ; BÖLGE HAKKINDA İŞTE BAZI FOTOĞRAFLAR  -------------------------------​-------------------------------​-------------------------------​-------------------------------​-------------------------------​-------------------------------​---------------------------      
Başta İç Anadolu bölgesi ve Ankara olmak üzere ülkemiz kuraklıktan kırılırken 1.derece tarımsal sit alanlarında çarpık yapılaşmak devam ediyor, yetkililere buradan sesleniyoruz lütfen gereğini yapın.

Zaman zaman yazar söylerim bu hükümetin özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük engeli bazı belediye başkanları yerel siyasetçiler ve çapsız, tembel ya da  art niyetli bürokratlarıdır.

                Eğer yukarıda söylediğim isimler Cumhurbaşkanımızın performansı ve samimiyetinin %20’sini gösterseler Cumhur ittifakı bu ülkede bir 50 yıl daha iktidarda kalır.

                Bu hükümet 12.12.2016 tarihinde bakanlar kurulu kararı ile bir takım yerleri 1. Derecede tarımsal sit alanı ilan ediyor,  yani ilan edilen bölgeler de sadece tarım yapılabilir, bu bölgelerden birisi de Ayaş ve Güdül Güneyce’den geçen İlhan Çayı Ovasıdır bu bölgenin korunması ve yapılaşma olmaması gerekir değil mi?

                Şimdi buradan başta;

Güdül Kaymakamı Hatice Cemre İNCESU       
Güdül Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın
Tarım İl Müdürü Bülent Korkmaz
Tarım ilçe Müdürü Hüseyin TANRISEVEN
Çevre ve Şehircilik Ankara İl Müdürü AHMET BEKTAŞ
ENERJİSA Yetkilileri
bu konularda en duyarlı en çok uğraş veren Ankara Milletvekili Sayın Nevzat Ceylan başta olmak üzere Ankara Milletvekillerimiz
 

                Güdül Güneyce’de İlhan Çayı kenarında 1. Derecede tarımsal sit alanında hala devam eden 500’er metreye bölünmüş ve hala devam eden inşaatları kim durduracak, bu gidişe kim dur diyecek ülkemizin ve bölgemizin kuraklık çektiği bu dönemde bile bunlara taviz vermek hangi siyasetçi yada hangi bürokratın vicdanına sığıyor.

                Meydana gelecek bir sel baskınında oluşacak bir faciadan Kaymakam mı, Belediye Başkanı mı, Tarım il yada ilçe müdürü mü yoksa Çevre ve Şehircilik İl Müdürü ve yetkilileri yoksa DSİ yetkilileri mi sorumlu olacak?

                DSİ yetkilileri sulama sistemi kurdukları bu yerleri neden takip edip koruma altına almıyorlar, DSİ’nin bu kontrolsüzlükleri kuraklığın sebeplerinden birisi değil mi?

 

                NEDEN İMARLI YERLERE YAPILMIYOR?

 

                Eğer Güneyce bölgesinde konut ihtiyacı varsa 12.000 dönüm imar alanı olduğunu yetkililer bilmiyor mu? Madem konut yapılacak bu 12 bin dönüm yere neden yapılmıyor? Güdül Belediyesi ve ENERJİSA yüksek gerilim hatlarının dibine inşaat yapılmasına nasıl müsaade ediyor? Güdül belediyesinde imar müdürü Ali Özyürek’in bu konularda bir dahli var mı? Buralarda ki yapılaşmalar ile ilgili ne düşünüyor?

                Sayın Tarım ve Ormancılık Bakanı Bekir Pakdemirli
                Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bey’in dikkatine sunuyorum, Ayaş’tan sonra Güdül Güneyce’de de tarım alanları ve çevre katliamı yaşanıyor, hem de Türkiye Büyük Millet Meclisinde tarım yasası çıkalı daha 2 ay olmadan.

KONU HAKKINDA DSİ'NİN GÖRÜŞÜ DE ŞU ŞEKİLDE ;

BÖLGE HAKKINDA İŞTE BAZI FOTOĞRAFLAR 

-------------------------------​-------------------------------​-------------------------------​-------------------------------​-------------------------------​-------------------------------​---------------------------

 

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yeniufukgazetesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.