Metin ÖZMEN
Köşe Yazarı
Metin ÖZMEN
 

KURAN VE SÜNNET YOLUNDA

Yıllardır hep birilerinin peşinden koştuk.Onlar hep bizim kahramanlarımız oldu. Yanlışları doğrumuz,sözlerini emir telaki ettik.Kalp kırdık, kavga ettik, inat ettik. Fikirler bitti, düşmanla dost olduk. Yıllar geçti,güneşler doğdu, güneşler battı. Düşündüğümüz hayal ettiğimiz hiçbir şey olmadı. Gerçi Ferhat’ın hayal kurmasıyla dağlar yıkılıp sular akıtılır mıydı. Mecnun’un beklemesiyle Leyla’ya kavuşulur muydu. Sen ey düşünen genç! Sen ey başını eller arasına almış gönlünde sevdalara dalmış insan, bırak boş hayali içi boş insanlara güvenme.Ferhat sen ol,dağlara vur kazmayı. Akıt suları Şirin senin olsun. Mecnun sen ol,yürü çöllere bul Leyla’yı senin olsun. Müslüman olmayanın İslam’ı yaşamayanların peşinden gitme. Gel diye haykırılan insanlar gelmediyse birer Yunus olup kapı kapı dolaşmanın zamanı gelmedi mi? Bırakın şu parti tutuculuğunu,futbol hayranlığını, madde kavgasını. Zalimlerin karşısına çıkıp beni biraz dinle, dinledikten sonra vur kılıcını razıyım ama ne olur beni bir lahsa dinle diyerek hakkı tebliğ eden Musab (r.a)’nın izinden yürümenin zamanı gelmedi mi? Üstat Necip Fazıl’ın diliyle “Tohum saç bitmezse toprak utansın,hedefe varmayan mızrak utansın,hey gidi küheylan koşmana bak sen.Çatlarsan seni doğuran kısrak utansın.” Diyen aksiyonun zamanı gelmedi mi? Velhasıl toprağa tohum saçmanın, hedefe mızrak savurmanın, küheylanları koşturmanın zamanı gelmedi mi? Tohum saçıp bitmediyse toprağı,hedefe atıp vurmazsa mızrağı utandırmadık.Koşturup da küheylanı çatlarsa doğuran kısrağı utandırmadık.Bütün bunların zamanı gelmedi mi? Şu mukaddes davayı bırakıp şunun bunun izinden gitmeyi ne zaman bırakacağız? Hala doksan yıl öncesini neden hedef alacağız.Köprünün altından çok sular geçti. Dünya değiştir.Laf ile Kaf dağını fethedenler,gönüllerdeki buz dağını eritmek için fikir sancısının çekilme zamanı gelmedi mi? Efendimizin hamuru ile yoğrulmanın,sünnetlerine sarılmanın zamanı gelmedi mi? Kardeşlerin sömürülüyor,sürülüyor,öldürülüyor. Sen ise duymuyor,görmüyor,üzülmüyorsun.Uyanmanın zamanı gelmedi mi? Ya Rab,bizleri namazlarını dosdoğru kılanlardan eyle, imanımızı, ihlasımızı,ahlakımızı, aşkımızı daimi olarak arttır ki huşu üzeri ibadet edelim. Cihat şuurumuzu yüksek tut Müslümanlar ile bir olalım.Senin evvelin yok,ahirin yok. En büyük sensin. Onun da bir sınırı yok. Merhametlilerin en merhametlisi. Ve yegane affedici sensin. Bizleri senin yolundan olanlarla dost eyle. Güzel gören,güzel düşünen,güzel söyleyen,güzellikleri hayatında yaşayanlarla dost eyle. Bizi bölmek isteyenleri kahrı perişan eyle.Müslümanları bir ve birlik eyle.Rabbim tüm mazlum Müslümanların yar ve yardımcısı olsun.   SELAM VE SAYGILARIMLA
Ekleme Tarihi: 27 Eylül 2021 - Pazartesi

KURAN VE SÜNNET YOLUNDA

Yıllardır hep birilerinin peşinden koştuk.Onlar hep bizim kahramanlarımız oldu. Yanlışları doğrumuz,sözlerini emir telaki ettik.Kalp kırdık, kavga ettik, inat ettik. Fikirler bitti, düşmanla dost olduk. Yıllar geçti,güneşler doğdu, güneşler battı. Düşündüğümüz hayal ettiğimiz hiçbir şey olmadı. Gerçi Ferhat’ın hayal kurmasıyla dağlar yıkılıp sular akıtılır mıydı. Mecnun’un beklemesiyle Leyla’ya kavuşulur muydu. Sen ey düşünen genç! Sen ey başını eller arasına almış gönlünde sevdalara dalmış insan, bırak boş hayali içi boş insanlara güvenme.Ferhat sen ol,dağlara vur kazmayı. Akıt suları Şirin senin olsun. Mecnun sen ol,yürü çöllere bul Leyla’yı senin olsun. Müslüman olmayanın İslam’ı yaşamayanların peşinden gitme. Gel diye haykırılan insanlar gelmediyse birer Yunus olup kapı kapı dolaşmanın zamanı gelmedi mi? Bırakın şu parti tutuculuğunu,futbol hayranlığını, madde kavgasını. Zalimlerin karşısına çıkıp beni biraz dinle, dinledikten sonra vur kılıcını razıyım ama ne olur beni bir lahsa dinle diyerek hakkı tebliğ eden Musab (r.a)’nın izinden yürümenin zamanı gelmedi mi? Üstat Necip Fazıl’ın diliyle “Tohum saç bitmezse toprak utansın,hedefe varmayan mızrak utansın,hey gidi küheylan koşmana bak sen.Çatlarsan seni doğuran kısrak utansın.” Diyen aksiyonun zamanı gelmedi mi? Velhasıl toprağa tohum saçmanın, hedefe mızrak savurmanın, küheylanları koşturmanın zamanı gelmedi mi? Tohum saçıp bitmediyse toprağı,hedefe atıp vurmazsa mızrağı utandırmadık.Koşturup da küheylanı çatlarsa doğuran kısrağı utandırmadık.Bütün bunların zamanı gelmedi mi? Şu mukaddes davayı bırakıp şunun bunun izinden gitmeyi ne zaman bırakacağız? Hala doksan yıl öncesini neden hedef alacağız.Köprünün altından çok sular geçti. Dünya değiştir.Laf ile Kaf dağını fethedenler,gönüllerdeki buz dağını eritmek için fikir sancısının çekilme zamanı gelmedi mi? Efendimizin hamuru ile yoğrulmanın,sünnetlerine sarılmanın zamanı gelmedi mi? Kardeşlerin sömürülüyor,sürülüyor,öldürülüyor. Sen ise duymuyor,görmüyor,üzülmüyorsun.Uyanmanın zamanı gelmedi mi? Ya Rab,bizleri namazlarını dosdoğru kılanlardan eyle, imanımızı, ihlasımızı,ahlakımızı, aşkımızı daimi olarak arttır ki huşu üzeri ibadet edelim. Cihat şuurumuzu yüksek tut Müslümanlar ile bir olalım.Senin evvelin yok,ahirin yok. En büyük sensin. Onun da bir sınırı yok. Merhametlilerin en merhametlisi. Ve yegane affedici sensin. Bizleri senin yolundan olanlarla dost eyle. Güzel gören,güzel düşünen,güzel söyleyen,güzellikleri hayatında yaşayanlarla dost eyle. Bizi bölmek isteyenleri kahrı perişan eyle.Müslümanları bir ve birlik eyle.Rabbim tüm mazlum Müslümanların yar ve yardımcısı olsun.

 

SELAM VE SAYGILARIMLA

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yeniufukgazetesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.